Miroslav Šišák
Miroslav Šišák

Diagnostika hantavirových infekcí
Hantaviry patří do rodu RNA virů, čeledi Bunyaviridae. Vyvolávají u lidí závažná onemocnění, často i smrtelná. Postihují zejména plíce a ledviny. Z naší nabídky  pro diagnostiku onemocnění hantaviry si můžete vybrat podle Vaší potřeby buď rutinní ELISA testy nebo poin of care testy.

Hantaviry jsou rozšířené po celém světě, na člověka jsou přenášeny hlodavci. Nejčastějšími onemocněními jsou Hantavirový plicní syndrom (HPS) a v našich polohách obvyklejší a závažnější Hemoragická horečka s ledvinovými příznaky (HFSR). HFRS  poškozuje zejména ledviny a  způsobují ji viry Dobrava, Hantaan, Puumala a Seul.

Pokud potřebujete vyšetřovat větší počet vzorků a nemusíte čekat až se Vám jich nashromáždí dostatečný počet, doporučíme Vám ELISA soupravy NovaLisa® pro 96 testů, mající jak vysokou citlivost (99.16%), tak i specifitu (90.5%).

Ref.: HANG0670 NovaLisa® Hantavirus IgG, 96t.
Ref.: HANM0670 NovaLisa® Hantavirus IgM, 96t.

V případě, že potřebujete rychlé vyšetření a situace Vám neumožňuje čekat nebo máte k dispozici pouze několik vzorků a ELISA by se Vám nevyplatila, můžeme Vám nabídnout point of care testy ReaScan, prezentující se také  vysokou specifitou (až 99%) a citlivostí (až 98%). Jejich zpracování je jednoduché a rychlé, výsledek máte do 20 minut.

Ref: R-114102 ReaScan® DOBRAVA-HANTAAN IgM, 10t
Ref: R-114101 ReaScan® PUUMALA IgM, 10t

 

Brno: 27. 1. 2020