NovaLisa® Respiratory syncytial virus

Petra Měcháčková
Petra Měcháčková

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravy NovaLisa® našeho dlouholetého partnera, německé firmy NovaTec Immundiagnostica GmbH. Jedná se o ELISA testy pro kvalitativní průkaz protilátek IgA, IgM a IgG proti respiračně syncytiálnímu viru v lidském krevním séru.

Respiračně syncytiální virus (RSV) je obalený RNA virus, který způsobuje onemocnění respiračního traktu s různými projevy. U dětí zapříčiňuje vážnou bronchiolitidu, zatímco u dospělých se projevuje jen jako lehká infekce horních cest dýchacích. Pokud ovšem infekce sestoupí do dolních cest dýchacích, je možný vznik edému a alveolární kolaps. Vážné komplikace mohou často nastat u rizikových skupin, jako jsou nedonošení novorozenci, kojenci, senioři nebo pacienti s chronickým onemocněním respiračního traktu.

Virus je rozšířený po celém světě a je vysoce nakažlivý. Většina dětí je infikována již během první zimy po narození. 25 – 40 % z nich má příznaky bronchiolitidy nebo pneumonie a v 0,5 – 2 % případů je dokonce nutná hospitalizace. U většiny dětí lze sérologicky zaregistrovat přítomnost protilátek proti RSV do 3 let věku.

Velikou výhodou souprav NovaLisa® je jejich vysoká citlivost a příznivá cena. Práci v laboratoři velmi usnadní jednotná metodika zpracování všech souprav, lomitelnost stripů a barevně kódované reagencie. Soupravy NovaLisa® lze jednoduše použít i na automatických analyzátorech.

Informace pro objednání:
Ref: RSVA0380           NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgA
Ref: RSVM0380           NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgM
Ref: RSVG0380           NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgG

Soupravy si můžete objednat na emailu objednavky@laboserv.cz nebo se stálou 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.cz.

poslat dotaz

Brno: 9. 3. 2020