Multiplex PCR diagnostika klíšťových zoonóz

Zbyněk Zvěřina
Zbyněk Zvěřina

S pomalu probouzejícím se jarem a nárůstem venkovních teplot, bych Vás rád upozornil na soupravu pro PCR diagnostiku klíšťových zoonóz AmpliSens® TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophillum, E.chaffeensis / E.muris –FL.

Jen co první jarní sluníčko trochu zesílí a teplota se začne stabilně držet i v noci nad nulovou hranicí, začnou být klíšťata v přírodě velmi aktivní a začneme se s nimi zase setkávat. Klíšťata sice nemají k dispozici kalendář a neví, jaké je roční období, stačí jim jarní teploty a příjemná vlhkost vzduchu.

Souprava AmpliSens® TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophillum, E.chaffeensis / E.muris –FL pro PCR diagnostiku klíšťových zoonóz umožňuje v jednom vzorku současné stanovení a rozlišení následujících patogenů, a to až ve 120 vzorcích:

  • Virus klíšťové encefalitidy
  • Borrelia burgdorferi sensu lato
  • Anaplasma phagocytophilum
  • Ehrlichia chaffeensis + Ehrlichia muris

 

Citlivost je pro všechny jmenované patogeny je 5 x 103 kopií*ml-1. Současným vyšetřením těchto patogenů šetříte nejen peníze za nákup jednotlivých kitů, ale zejména svou práci a čas. Detekce je možná ze širokého množství biologických i klinických vzorků: klíšťata, krev, cerebrospinální likvor nebo pitevní materiál.

Pro detekci je potřeba cycler se třemi optickými kanály (FAM/Green, JOE/Yellow/HEX, ROX/Orange). Nutný je také kit pro zpětnou transkripci (doporučujeme REVERTA-L) a kit pro izolaci RNA/DNA (doporučujeme RIBO-prep), které si můžete objednat zvlášť.

Informace pro objednání:
Ref.: E-R-V59(RG,iQ,Mx,Dt)-CE – AmpliSens TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophillum, E.chaffeensis / E.muris –FL, 120 testů zde.

Kity pro zpětnou transkripci naleznete zde.
Kit pro izolaci naleznete zde.
Kity pro automatickou izolaci naleznete zde.

Všechny soupravy si můžete objednat s okamžitou 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.cz.

poslat dotaz

Brno: 6. 4. 2020