ReaScan® TBE IgM

Petra Měcháčková
Petra Měcháčková

S rostoucí aktivitou klíšťat bych Vám ráda doporučila rychlý test od finské firmy Reagena, která se zabývá vývojem rychlých testů na diagnostiku zoonóz již několik let. Test je určen ke kvalitativní detekci IgM protilátek proti viru klíšťové encefalitidy.

ReaScan® TBE IgM je rychlý POC test sloužící k detekci virové infekce akutní klíšťové encefalitidy (TBE, FSME) z lidského séra nebo mozkomišního moku (CSF). Tento poin-of-care test detekuje IgM protilátky reagující na proteiny viru TBE. Výsledek testu se odečítá z testovací kazety buď okometricky nebo lze použít čtečku rychlých testů ReaScan® Rapid Test Reader.

Virus klíšťové encefalitidy (TBE) patří mezi flaviviry, které mohou způsobovat infekci centrálního nervového systému (CNS). Jedná se o virus, který se vyskytuje ve všech zemích Evropy, severní Asie a v Rusku a může být přenášen na člověka kousnutím infikovaného klíštěte. Příznaky virové infekce se obvykle projevují ve dvou fázích. Po 1-2 týdenní inkubační době se začnou projevovat příznaky podobné chřipce a vyvine se tzv. viremická fáze nemocni, kdy nepozorujeme žádné příznaky onemocnění. Druhá fáze onemocnění může zasáhnout CNS a projevuje se příznaky meningitidy,  meningoencefalitidy, meningoencephalomyelitis nebo meningoencephalo-radiculitis. Závažnost onemocnění roste s věkem postiženého a úmrtnost se v Evropě pohybuje kolem 0,5 – 2%. U podtypu viru TBE ze vzdáleného východu byla prokázána úmrtnost značně vyšší.

Výhody soupravy:
 – detekce IgM protilátek proti viru TBE v akutní fázi infekce
– vysoká citlivost
– jednoduchý postup
– snadný odečet výsledku
– výsledek do 25 minut
– dlouhá exspirace

Informace pro objednání:
Ref: R-114106              ReaScan® TBE IgM, 10t
Ref: R-104100              ReaScan® Rapid Test Reader

Soupravy si můžete objednat na emailu objednavky@laboserv.cz nebo se stálou 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.cz.

poslat dotaz

Brno: 18. 5. 2020