ELISA souprava Chromogranin A

Jiří Petřek
Jiří Petřek

Tento týden Vám chci doporučit soupravu na stanovení Chromograninu A od švédského výrobce Svar Life Science AB. Souprava NEOLISA Chromogranin A je enzymatický imunologický test pro detekci a kvantifikaci chromograninu A v lidském séru a plazmě. Výsledky testu pomáhají při diagnostice neuroendokrinních tumorů (NET) sekretujících chromogranin A, jako jsou feochromocytomy a karcinoidy.

ELISA souprava Chromogranin A

Chromatogranin A (CgA) je protein, který se nachází v neurokrinních buňkách, ze kterých je též uvolňován. Neuroendokrinní buňky a žlázy endokrinního systému, ve kterých se buňky nachází, mohou způsobit vznik rozličných tumorů, jak benigních, tak maligních. Patří mezi ně karcinoidní tumory, feochromocytomy, insulinomy, neuroblastomy a další neurokrinní tumory. Řada z těchto tumorů uvolňuje velké množství hormonů – například serotonin, katecholaminy nebo insulin – a to kontinuálně nebo přerušovaně. Zmíněné hormony jsou pak příčinou symptomů charakteristických pro uvedené tumory. Některé z těchto tumorů ale neuvolňují očekávané hormony. V takových případech je přítomnost neuroendokrinních tumorů spojena se zvýšenou koncentrací CgA.
Test je určen pro diagnostiku pacientů konzistentně vykazujících znaky a symptomy NET. Není určen pro screening zdravé populace.

KAPEPKT812   Neolisa®Chromogranin A, ELISA kit               14.887 Kč bez DPH

Soupravu si můžete objednat se stálou 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.cz.

poslat dotaz

Brno 27. 5. 2019