LYMETOP+®

Zbyněk Zvěřina
Zbyněk Zvěřina

Ač pomalu nastává podzim, je stále období, kdy se to venku klíšťaty jen hemží. Rád bych Vám proto v tomto týdnu doporučil imunochromatografický test LYMETOP+® (výrobce BIOSYNEX S.A.) pro zjištění celkových protilátek, proti Borrelia burgdorferi z krevního séra.

Lymská borelióza patří k nejzávažnějším onemocněním přenášeným klíšťaty a působí stejně jak na člověka, tak i na ostatní savce. S použitím testu LYMETOP+® můžete již po 3 týdnech od nákazy detekovat produkci protilátky proti Borrelia burgdorferi a začít tak se včasnou léčbou.

Princip a postup testu:
Na membráně v oblasti testovací jamky je navázán nativní antigen Borrelia burgdorferi kmene B31 a také rekombinantní antigeny téhož kmene. Do testovací jamky se pomocí mikropipety nanese 20 µl krevního séra a poté se zakápne 80 µl detekčního roztoku. Po 10-ti minutách se odečítá výsledek testu. V případě, že se objevily na testovací kazetce 2 proužky (v oblasti testu T a v kontrolní oblasti C), jedná se o pozitivní výsledek a na základě testu byly objeveny protilátky proti Borrelia burgdorferi. Pouze jeden proužek v kontrolní oblasti C značí negativní výsledek.

Informace pro objednání:
REF: B-1030012 LYMETOP+®, 10t. – 1.928,00 Kč bez DPH

Soupravu si můžete objednat s permanentní 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.

poslat dotaz

Brno: 16. 9. 2019