ELISA West Nile Virus Ab

Miroslav Šišák
Miroslav Šišák

tento týden bych Vám chtěl vzhledem k zachycenému případu výskytu západonilské hořečky (West Nile Fever (WNF)) v ČR, doporučit ELISA soupravu West Nile Virus Ab, která je určena na stanovení přítomnosti celkových protilátek proti viru západonilské horečky (WNV) lidském krevním séru či plasmě. Je vhodná zejména pro kontrolu dárců krve neboť transfuze je možná cesta přenosu onemocnění z člověka na člověka. Souprava je snadno aplikovatelná na široké spektrum ELISA automatů.

West Nile Virus (WNV) patří mezi flaviviry, jeho rezervoárem v prostředí jsou infikovaní ptáci. Z ptáků je onemocnění přenášeno komáry na savce, mezi nimi i na člověka. Není znám přenos viru přímo z člověka na člověka, může však dojít k jeho přenosu při transfuzi infikovanou krví, transplantaci infikovaného orgánu  či transplacentárním přenosem z matky na dítě. Mnoho lidí, kteří byli infikováni WNV nemá žádné klinické příznaky. Z odborné literatury je známo, že příznaky onemocnění (horečka, bolesti hlavy, kloubů a svalů, náhlá slabost, případně kožní léze v okolí komářího bodnutí) se projeví pouze u 20% infikovaných jedinců. U 1 – 2 % infikovaných pacientů se však infekce může projevit neurologickými příznaky, (encefalitida, dezorientace, křeče až paralýza), 10% z těchto pacientů umírá.

Soupravu výrobce DIA.PRO dodáváme ve dvou provedeních pro 96 stanovení a dvojnásobné balení pro 192 testů. Po dohodě je možno ji objednat i v provedení 580 nebo 960 testů, které využijí především laboratoře transfuzních stanic.

návod k soupravě

Kat. č.: WNAB.CE.96          West Nile Virus Antibodies, 96t.                  3 775 Kč bez DPH
Kat. č.: WNAB.CE.192        West Nile Virus Antibodies, 192t.                6 750 Kč bez DPH

Soupravy si můžete objednat s 3% slevou přímo v naší internetové prodejně LShop.

poslat dotaz

Brno 29. 10. 2018