IMMUNOQUICK® Norovirus

Petra Měcháčková
Petra Měcháčková

Tento týden bych Vám ráda doporučila rychlý test IMMUNOQUICK® Norovirus, 10t. určený k detekci antigenů Norovirů od francouzské firmy Biosynex. Díky zpracování v podobě kazet je práce s testem velice snadná a komfortní. Největším pozitivem tohoto testu je ovšem jeho výborná citlivost.

Noroviry patří do geneticky rozmanité skupiny jednovláknitých RNA virů. Jsou popsány celkem tři genoskupiny Norovirů. S lidskými infekcemi jsou spojeny genoskupiny I a II, zatímco genoskupina III je dávána do souvislosti s infekcemi u skotu a prasat.

Noroviry jsou celosvětově hlavní příčinou akutních gastroenteritid, které jsou charakterizovány ohniskovým výskytem. Jsou vysoce nakažlivé, infekci je schopno vyvolat inokulum s méně než 10 virovými částicemi. K přenosu viru dochází požitím kontaminovaných potravin, vody a kontaktem mezi osobami. Způsob přenosu je převážně orofekální cestou, ale může docházet i k přenosu vzdušnou cestou díky aerosolizaci zvratků, které zpravidla obsahují hojné množství infekčních virových částic.

Onemocnění je akutní, obvykle mírnějšího průběhu, ačkoliv jsou známy i případy úmrtí u neléčených dětí a u starších či oslabených jedinců. Schopnost Norovirů působit ohniskové infekce se stala jedním z problémů veřejného zdraví.

IMMUNOQUICK® Norovirus je rychlý imunochromatografický test pro kvalitativní detekci antigenů Norovirů ve vzorcích stolice. Jeho velkou výhodou je zřetelné rozlišení zóny pro genoskupinu I a genoskupinu II, včetně kontrolní zóny.

Výhody:

  • využití specifických monoklonálních protilátek
  • detekce genoskupiny I a II
  • přesnost
  • rychlost
  • jednoduchost
  • příznivá cena

Informace pro objednání:
Ref.: B-1150010  IMMUNOQUICK® Norovirus, 10 t. 2 369 Kč bez DPH

Soupravu si můžete objednat s 3% slevou v naší internetové prodejně LShop.

poslat dotaz

Brno: 4. 11. 2019