Poradna #49 – Centrifugy Phoenix

Tento týden bych Vám rád představil centrifugy na 1,5 a 2ml zkumavky od německého výrobce Phoenix Instrument GmbH, a to konkrétně modely CD-1008, CD-2012 a CD-3024.

Poradna #47 – Aspirátor FTA-2i

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil aspirátor FTA-2i s nastavitelným vakuem výrobce Biosan.

20. listopadu 2023  •  poradna

Roller CTR-6 CO2

Roller CTR-6 roller CO2 je určený pro použití přímo v náročném prostředí CO2 inkubátorů.

Třepačka CPS-20 CO2

Další z rodiny přístrojů určených pro použití v náročném prostředí CO2 inkubátorů - orbitální třepačka CPS-20.

Poradna #39 – ELISA HCV Ab

Pro tento týden jsem si pro Vás připravil informace o ELISA testu HCV Ab pro stanovení virové hepatitidy typu C od firmy Dia.Pro Diagnostic BioProbes.

ELISA Pankreatická Elastáza

Tento měsíc bychom Vás rádi upozornili na změnu výrobce a designu balení ELISA soupravy Pankreatická Elastáza (RB-G09038) a příslušných komponent.

Poradna #28 – Autokláv Purister 100

Purister 100 je autokláv s horním plněním určený pro sterilizaci laboratorních pomůcek a spotřebního materiálu vystavením nasycené páře za vysokého tlaku a teploty 121 °C.

10. července 2023  •  poradna

Poradna #16 – Centrifuga LMC-56

O multifunkční laboratorní odstředivce LMC-56 výrobce Biosan jsme Vás již informovali. Nyní je tato stolní centrifuga i s volitelnými rotory dostupná k objednání.

Poradna #15 – Smart dilutor W

Tento týden bych Vám představila Smart Dilutor W, který nachází uplatnění především v potravinářské mikrobiologii.

Poradna #11 – Biosynex IMMUNOQUICK® NoRotAdeno

Je rychlý imunochromatografický test pro kvalitativní detekci antigenu Norovirů, Rotavirů a Adenovirů ve stolici. Tento test najde uplatnění především v mikrobiologických laboratořích.

Osobní bioreaktor – RTS-1C

RTS-1C - osobní bioreaktor, zařízení určené pro automatické sledování růstové křivky v reálném čase při pro mikrobiální kultivaci. Nachází široké využití v výzkumných i průmyslových laboratořích.

ELISA reader HiPo MPP-96

ELISA reader HiPo MPP-96 kompaktní zařízení pro odečítání výsledků ELISA analýz v 96 jamkových mikrodestičkách.

ELISA promývačka IW8

Promývačka IW8 je určena k promývání standardních 96 jamkových mikrodestiček s plochým dnem při provádění ELISA analýz.

Poradna #03 – POC test – Tsmart® INR

Tento týžden by som Vám chcela doporučiť rýchly test Tsmart®, ktorý je spolu s vyhodnocovacím zariadením LabPad® Evolution určený pre stanovenie výsledku INR (International Normalized Ratio) a PT (Protrombínový čas) z kapilárnej krvi.

Nový ceník LABOSERV 2023

Vážení obchodní partneři, velice si Vážíme naší vzájemné spolupráce a možnosti zabezpečovat pro Vás kvalitní produkty a služby.

Poradna #52 – PF2023

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví po celý rok 2023.

22. prosince 2022  •  poradna

Poradna #51 – ReaScan®+ LYME IgM/IgG Combo

Tento týžden by som Vám chcela doporučiť nový rýchly test od fínskej spoločnosti Reagena, ktorý je určený pre kvalitatívnu detekciu Borrelia burgdorferi špecifických protilátok IgM a IgG v sére a v likvore.

19. prosince 2022  •  poradna

Poradna #50 – Biosynex CHLAMYTOP®

CHLAMYTOP® je rychlý imunochromatografický test sloužící ke kvalitativní detekci Chlamydia trachomatis z cervikálního výtěru u žen a z uretrálního výtěru nebo vzorků moči u mužů.

12. prosince 2022  •  poradna

AMPLIQUICK® PCR

Nové q-PCR soupravy nevyžadující prvotní izolaci NK ze vzorku, čímž zrychlují a zjednodušují Vaši práci v laboratoři.

Poradna #43 – Mikrocentrifuga CD-3024R

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky laboratorních přístrojů vybral chlazenou vysokorychlostní mikrocentrifugu CD-3024R výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Poradna #38 – PremaQuick BSX®

PremaQuick BSX® - rychlý imunochromatografický test určený k posouzení rizika předčasného porodu u žen již od 22. týdne těhotenství.

Poradna #37 – Centrifuga CH-1424

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky laboratorních přístrojů vybral hematokritovou odstředivku CH-1424 výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Poradna #33 – Biosynex® S. pneumoniae

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky vybrala rychlý test BIOSYNEX® S. pneumoniae pro detekci pouzdrových polysacharidů (CWPS) Streptococcus pneumonie v moči a mozkomíšním moku.

Poradna #32 – BIOSYNEX® MONO BSS

Ráda bych Vám představila novinku tohoto týdne – rychlý test na infekční mononukleózu. Tento oblíbený produkt zajistí výsledek do pár minut a k jeho realizaci Vám postačí kapka krve, plazmy či séra.

Poradna #27 – Fotometr DEN-600

Nový fotometr DEN-600 je kompaktní, přenosný fotometr, který najde uplatnění ve všech vědeckých laboratořích i v laboratořích rutinní diagnostiky.

4. července 2022  •  poradna

Poradna #19 – Termostat Bio TDB-100

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil kompaktní a snadno použitelný suchý blokový termostat Bio TDB-100 výrobce Biosan.

IMMUNOQUICK® NoRoAdeno

IMMUNOQUICK® NoRoAdeno je rychlý imunochromatografický test, který je určen pro kvalitativní detekci antigenu Noroviru, Rotaviru a Adenoviru ze vzorků lidské stolice.

Poradna #17 – AMNIOQUICK® DUO+

Dovolte mi připomenout Vám z naší nabídky jeden z rychlých testů týkajících se ženského zdraví. Jedná se o test AMNIOQUICK® DUO+ z produkce francouzské společnosti BioSynex.

Poradna #16 – PREMAQUICK® BSX

PREMAQUICK® je rychlý imunochromatografický test z produkce francouzské společnosti Biosynex®, používaný v péči o ženské zdraví.

Poradna #14 – Labaqua Bio

Tento týden bych Vám ráda představila přístroj Labaqua Bio od firmy Biosan, který je určený na rychlou přípravu kvalitní čisté vody.

Poradna #13 – Roller RS-TR 10

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil válečkové míchadlo RS-TR 10 výrobce Phoenix Instrument GmbH.

BioMagPure 12

Tento měsíc bychom Vám rádi nabídli izolátor nukleových kyselin s 15% slevou z katalogové ceny.

Poradna #08 – Suchý blok HB-100

Rád bych Vás tento týden informoval o dalším produktu z naší nabídky, suchém topném bloku HB-100 od výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Nový prodejní ceník platný od 1. 2. 2022

Vážení obchodní partneři, velice si vážíme naší vzájemné spolupráce. Dovolte mi touto cestou Vás informovat o novém prodejním ceníku LABOSERV 2022, platném od 1. 2. 2022.

Poradna #52 – PF 2022

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví po celý rok 2022.

23. prosince 2021  •  poradna

Poradna #49 – UV-recirkulátor UVR-Mi

Tento týden bych Vám rád představil přístroj na dekontaminaci ovzduší UV-recirkulátor UVR-Mi od firmy Biosan. Díky jedinečné technologii můžete zvýšit bezpečnost při práci s infekčním materiálem a nemusíte nijak omezovat chod laboratoře.

BIOSYNEX® MYCOPLASMA TEST

Souprava BIOSYNEX® MYCOPLASMATEST je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků odebraných z lidského urogenitálního traktu. Zároveň umožňuje testovaní citlivosti patogenu až na 11 antibiotik.

Poradna #40 – LabPad® Evolution

Tento týden, jem mezi novinkami z naší nabídky vybral Poin-of-Care (PoC) zařízení LabPad® Evolution, díky kterému můžete rychle a přesně stanovit hladinu IgG nebo IgM protilátek vůči SARS-CoV-2 viru.

Poradna #36 – AMPLIQUICK® SARS-CoV-2

Tento týden Vám představuji novinku z nabídky společnosti Biosynex - amplifikační soupravu AMPLIQUICK® SARS-CoV-2, umožňující rychlé real-time PCR stanovení viru bez nutnosti použití prvotní izolace RNA ze vzorku.

Poradna #35 – Vortex MSV-3500

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární multifunkční vortex MSV-3500 výrobce Biosan.

Poradna #34 – MYCOPLASMA test

Ráda bych Vám doporučila MYCOPLASMA TEST od francouzského výrobce BIOSYNEX®. Souprava je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků u lidského urogenitálního traktu a zároveň slouží ke stanovení citlivosti mikroorganismů na antibiotika.

ELISA ACE2-RBD

Na měsíc srpen, jsme pro Vás připravili speciální, prodejní akci na soupravu ELISA ACE2-RBD neutralizační test.

Poradna #30 – CHLAMYCHECK® Optima

Tento týden bych Vám chtěl doporučit nejprodávanější blot z naší nabídky - CHLAMYCHECK® Optima od francouzského výrobce BIOSYNEX S.A.

26. července 2021  •  poradna

PCR boxy Biosan

Zvažujete nákup PCR boxu a je pro Vás rozhodující každý centimetr pracovní plochy? Máme řešení!

Poradna #25 – Osmikanálový bioreaktor RTS-8

RTS-8 a RTS-8 Plus jsou osobní bioreaktory umožňující za nízkých nákladů simulace kultivací buněčných suspenzí a automatické sledování růstových křivek v reálném čase. Nacházejí široké využití ve výzkumných i průmyslových laboratořích.

Poradna #24 – Real-time BioQuant-96

Nedílnou součástí pro funkčnost PCR diagnostického soupravy je kvalitní přístroj pro kvantitativní fluorescenční detekci v reálném čase.

Poradna #22 – ELISA souprava HCV

Tento týden bych Vám z našeho sortimentu rád doporučil ELISA soupravu HCV Ab od italského výrobce DIA.PRO, Diagnostic Bioprobes s.r.l.

PCR diagnostika STD

V červnu Vám chceme představit naši nabídku qPCR souprav pro diagnostiku sexuálně přenosných infekčních onemocnění (STD).

Poradna #21 – RTS-1C – osobní bioreaktor

RTS-1C je osobní bioreaktor, tedy zařízení pro mikrobiální kultivaci s automatickým sledováním růstové křivky v reálném čase. Nachází široké využití v laboratořích výzkumu i průmyslu.

Poradna #20 – Spin Air – vzorkovač vzduchu

Monitorování mikrobiální kontaminace vzduchu je v posledních měsících palčivé téma, proto bych Vám chtěl tentokrát představit vzorkovač vzduchu od výrobce IUL - Spin Air, který poskytuje jednoduché řešení pro odběr vzorků vzduchu.

Poradna #19 – Multiplex q PCR kit pro detekci SARS CoV-2

Jednou z možných cest na podporu boje proti pandemii COVID-19 je úspěšná a rychlá detekce původce onemocnění, kterým je virus SARS CoV-2. Proto Vám chci doporučit sensitivní, kvantitativní, diagnostickou soupravu abTESTM COVID-19 qPCR I Kit.

Poradna #16 – CO₂ inkubátor – S-Bt Smart BioTherm

Tentokrát bych Vám chtěl představit CO₂ inkubátor od výrobce Biosan – S-Bt Smart BioTherm, který v sobě ukrývá nejednu technologickou novinku, která zpříjemňuje a především zkvalitňuje práci s CO₂ inkubátory.

Poradna #15 – Čističky vzduchu DEZISAFE

Profesionální filtrační zařízení s UV-C sterilizací a vysoce účinnou HEPA filtrací pro dokonalé čištění vzduchu a dekontaminaci vnitřních prostor, ve kterých se shromažďuje více lidí.

Poradna #13 – Dekontaminační roztok – PDS-250

Vysoce efektivní dekontaminační roztok PDS-250 je určený především pro pracoviště vyšetřující COVID-19 pro dekontaminaci PCR boxů, laminárních boxů, izolátorů NK, drobných laboratorních přístrojů, pipet či okolního pracovního prostředí.

Poradna #12 – Multiplex – klíšťové zoonózy – PCR kit

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu AmpliSens® TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophilum, E.chaffeensis / E.muris-FRT PCR kit. Díky této unikátní soupravě můžete určit hned čtyři důležité původce klíšťových zoonóz v jednom kroku.

Poradna #11 – Vodní lázně Memmert WTB

Německý výrobce teplotní techniky Memmert přichází s inovativní modelovou řadou vodních lázní WTB. Vodní lázeně jsou k dispozici v šesti modelových velikostech od 7 do 51 litrů.

BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS

Rychlý imunochromatografický test, určený pro stanovení antigenu viru SARS-CoV-2 z výtěru nosu nebo nosohltanu. Test má mimo jiné udělenou výjimku MZČR pro samotestování. Jednoduché, profesionální zpracování s výsledkem testu do 15 minut.

Poradna #10 – Centrifuga LMC-56

Tento týden bych Vás rád informoval o připravované novince. Jedná se o multifunkční laboratorní odstředivku LMC-56 výrobce Biosan.

Poradna #08 – Nová verze testu Drugcheck®

Tento týden bych Vás ráda upozornila na novou verzi oblíbených drogových testů Drugcheck®+ BSX. K dispozici jsou tři varianty testu pro současné stanovení 5, 10 nebo 11 parametrů v moči.

Poradna #06 – Nový DEN-1

Stovky prodaných přístrojů a desítky spokojených zákazníků dělá z McFarland denzitometru DEN-1 jeden z našich nejúspěšnějších přístrojů. Nově je denzitometr DEN-1 vybaven LCD displejem s rozlišením 0,01 McF.

Poradna #05 – NovaLisa® Chlamydia

Pro tento týden bych Vám rád doporučil ELISA soupravy renomovaného německého výrobce NovaTec Immundiagnostica GmbH, určené pro detekcí protilátek proti Chlamydiovým infekcím.

Poradna #04 – Třepačka PSU-2T

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární třepačku mikrotitračních destiček PSU-2T výrobce Biosan.

Poradna #02 – WIELISA® Komplement

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu firmy Svar Life Science, pro kvalitativní a/nebo semi-kvantitativní stanovení klasické cesty aktivace komplementu v lidském séru.

novaprime

Poradna #01 – COVID-19 bez DPH

V rámci podpory boje s pandemií Covid-19, Vám na základě rozhodnutí MFČR, které bylo zveřejněné 16. 12. 2020 ve Finančním zpravodaji 35/2020, můžeme za určitých podmínek prominout DPH u dodávaných zdravotnických prostředků in-vitro, určených pro testování na COVID-19.

Poradna #50 – Kývačka MR-1

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil kompaktní a uživatelsky přívětivou kývačku MR-1 výrobce Biosan.

Navýšení katalogových cen pro rok 2021

Vážení obchodní partneři, velice si vážíme naší vzájemné spolupráce. Dovolte mi touto cestou Vás informovat, že představenstvo společnosti LABOSERV s.r.o. přijalo pro rok 2021 rozhodnutí o navýšení katalogových cen dodávaných produktů a služeb o 3 procenta. Nové ceny produktů jsou platné od 1. 1. 2021.

Poradna #49 – Centrifuga – CD-3124R

Představujeme novou chlazenou vysokorychlostní centrifugu CD-3124R, od německé společnosti Phoenix Instrument, která je vhodná pro zkumavky o objemu od 0,2 ml do 5 ml.

30. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #47 – DRUGCHECK®10 – změna balení

Tento týden bych Vás chtěl upozornit na změnu balení u jednoho z nejprodávanějších rychlých testů z naší nabídky – soupravy DRUGCHECK®10. Místo 20 testů je nově v balení testů 25. Cena za jeden test zůstává zachována.

16. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #46 – BSX Reader®

V listopadu bych vám rád představil naši úplnou novinku, a to novou čtečku BSX READER, od francouzského výrobce rychlých tesů Biosynex. Jedná se o nového, lepšího a kvalitnějšího nástupce oblíbeného Flexireaderu.

9. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #44 – NovaLisa® Adenovirus

Tento týden bych Vám ráda doporučila ELISA soupravy našeho dlouholetého partnera, německé firmy NovaTec Immundiagnostica GmbH, pro kvalitativní průkaz protilátek IgA, IgM a IgG proti adenoviru v lidském séru.

Poradna #42 – BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS

Nový imunochromatografický test pro profesionální využití, umožňující rychlé stanovení antigenu viru SARS-CoV-2 z výtěru nosohltanu. Jednoduché, profesionální zpracování s výsledkem testu do 20 minut.

Real-time PCR detekce Covid-19

Pro měsíc říjen jsme pro Vás připravili nabídku qPCR detekčního systému pro Covid-19, sestávající se z izolátoru BioMagPure 12 Plus, qPCR detekční soupravy a qPCR cykleru BioQuant-96.

Poradna #39 – MYCOPLASMA test

Rád bych Vám doporučil soupravu BIOSYNEX® MYCOPLASMA TEST. Souprava je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků z lidského urogenitálního traktu.

Poradna #38 – Suché bloky Grant

Firma Grant Instruments vyrábí kromě vodní lázně a oběhové termostatů i vysoce kvalitní termostaty na principu „suchý blok“. Tyto termostaty jsou špičkou ve své kategorii.

Cleaner Recilculator

Poradna #37 – UV-recirkulátor UVR-Mi

Tento týden bych Vám ráda připomněla přístroj na dekontaminaci ovzduší. UV-recirkulátor UVR-Mi Vám díky jedinečné technologii pomůže zvýšit bezpečnost práce s infekčním materiálem.

Poradna #36 – ELISA HEV IgG a IgM

Tento týden bych Vám rád doporučil ELISA soupravy určené pro diagnostiku virových hepatitid od italské firmy Dia.Pro Diagnostic Bioprobes srl, zejména pak pro diagnostiku hepatitidy typu E.

Poradna #35 – Kývačka MR-12

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární a vysoce spolehlivou kývačku MR-12 výrobce Biosan.

Poradna #34 – Imunoblot recomLine® Campylobacter

Tento týden bych Vás rád informoval o skutečnosti, že v naší nabídce opět naleznete imunoblot ke stanovení protilátek IgG a IgA proti Campylobacter jejuni a Campylobacter coli v lidském krevním séru a plazmě.

Poradna #33 – PCR boxy Biosan

PCR boxy Biosan jsou suverénně nejprodávanějšími boxy svého druhu. Oblíbenost si získaly díky své efektivnosti, spolehlivosti a dostupné ceně. Vyrábí se ve třech klasických verzích a jedné verzi s dvojnásobnou šířkou.

Poradna #31 – Konfirmační souprava COVID-19 IgG

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu italské firmy Dia.Pro, umožňující konfirmaci vzorků pozitivních na protilátky IgG proti viru SARS-CoV-2. Test rozlišuje IgG protilátky proti hlavním imunodominantním antigenům – Nukleokapsidovému (N), Spike 1 (S1) a Spike 2 (S2).

27. července 2020  •  poradna

Diagnostika TBE a borreliózy

Pro nadcházející letní měsíce jsme pro Vás připravili nabídku diagnostických souprav pro testování Lymské borreliózy (LB) a Klíšťové encefalitidy (TBE).

Poradna #24 – Třepačka PST-60HL

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil temperovanou třepačku mikrotitračních destiček PST-60HL od výrobce Biosan, která je určena k protřepávání a vyhřívání až 2 standardních 96 jamkových destiček.

DNA/RNA cleaner UVR-Mi

Potřebujete desinfikovat nebo vyčistit prostory od zbytků DNA a RNA? Doporučujeme Vám k tomu UV recirkulátor UVR-Mi.