Poradna #40 – LabPad® Evolution

Tento týden, jem mezi novinkami z naší nabídky vybral Poin-of-Care (PoC) zařízení LabPad® Evolution, díky kterému můžete rychle a přesně stanovit hladinu IgG nebo IgM protilátek vůči SARS-CoV-2 viru.

Biomapure 12 plus

Poradna #37 – BioMagPure 12 Plus

Ráda bych Vám doporučila kompaktní stolní robotickou stanici BioMagPure 12 Plus, určenou k automatické extrakci nukleových kyselin od výrobce Biosan.

Poradna #36 – AMPLIQUICK® SARS-CoV-2

Tento týden Vám představuji novinku z nabídky společnosti Biosynex - amplifikační soupravu AMPLIQUICK® SARS-CoV-2, umožňující rychlé real-time PCR stanovení viru bez nutnosti použití prvotní izolace RNA ze vzorku.

Poradna #35 – Vortex MSV-3500

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární multifunkční vortex MSV-3500 výrobce Biosan.

Poradna #34 – MYCOPLASMA test

Ráda bych Vám doporučila MYCOPLASMA TEST od francouzského výrobce BIOSYNEX®. Souprava je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků u lidského urogenitálního traktu a zároveň slouží ke stanovení citlivosti mikroorganismů na antibiotika.

ELISA ACE2-RBD

Na měsíc srpen, jsme pro Vás připravili speciální, prodejní akci na soupravu ELISA ACE2-RBD neutralizační test.

Poradna #30 – CHLAMYCHECK® Optima

Tento týden bych Vám chtěl doporučit nejprodávanější blot z naší nabídky - CHLAMYCHECK® Optima od francouzského výrobce BIOSYNEX S.A.

26. července 2021  •  poradna

PCR boxy Biosan

Zvažujete nákup PCR boxu a je pro Vás rozhodující každý centimetr pracovní plochy? Máme řešení!

Poradna #25 – Osmikanálový bioreaktor RTS-8

RTS-8 a RTS-8 Plus jsou osobní bioreaktory umožňující za nízkých nákladů simulace kultivací buněčných suspenzí a automatické sledování růstových křivek v reálném čase. Nacházejí široké využití ve výzkumných i průmyslových laboratořích.

Poradna #24 – Real-time BioQuant-96

Nedílnou součástí pro funkčnost PCR diagnostického soupravy je kvalitní přístroj pro kvantitativní fluorescenční detekci v reálném čase.

Poradna #22 – ELISA souprava HCV

Tento týden bych Vám z našeho sortimentu rád doporučil ELISA soupravu HCV Ab od italského výrobce DIA.PRO, Diagnostic Bioprobes s.r.l.

PCR diagnostika STD

V červnu Vám chceme představit naši nabídku qPCR souprav pro diagnostiku sexuálně přenosných infekčních onemocnění (STD).

Poradna #21 – RTS-1C – osobní bioreaktor

RTS-1C je osobní bioreaktor, tedy zařízení pro mikrobiální kultivaci s automatickým sledováním růstové křivky v reálném čase. Nachází široké využití v laboratořích výzkumu i průmyslu.

Poradna #20 – Spin Air – vzorkovač vzduchu

Monitorování mikrobiální kontaminace vzduchu je v posledních měsících palčivé téma, proto bych Vám chtěl tentokrát představit vzorkovač vzduchu od výrobce IUL - Spin Air, který poskytuje jednoduché řešení pro odběr vzorků vzduchu.

Poradna #19 – Multiplex q PCR kit pro detekci SARS CoV-2

Jednou z možných cest na podporu boje proti pandemii COVID-19 je úspěšná a rychlá detekce původce onemocnění, kterým je virus SARS CoV-2. Proto Vám chci doporučit sensitivní, kvantitativní, diagnostickou soupravu abTESTM COVID-19 qPCR I Kit.

Poradna #16 – CO₂ inkubátor – S-Bt Smart BioTherm

Tentokrát bych Vám chtěl představit CO₂ inkubátor od výrobce Biosan – S-Bt Smart BioTherm, který v sobě ukrývá nejednu technologickou novinku, která zpříjemňuje a především zkvalitňuje práci s CO₂ inkubátory.

Poradna #15 – Čističky vzduchu DEZISAFE

Profesionální filtrační zařízení s UV-C sterilizací a vysoce účinnou HEPA filtrací pro dokonalé čištění vzduchu a dekontaminaci vnitřních prostor, ve kterých se shromažďuje více lidí.

Poradna #13 – Dekontaminační roztok – PDS-250

Vysoce efektivní dekontaminační roztok PDS-250 je určený především pro pracoviště vyšetřující COVID-19 pro dekontaminaci PCR boxů, laminárních boxů, izolátorů NK, drobných laboratorních přístrojů, pipet či okolního pracovního prostředí.

Poradna #12 – Multiplex – klíšťové zoonózy – PCR kit

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu AmpliSens® TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophilum, E.chaffeensis / E.muris-FRT PCR kit. Díky této unikátní soupravě můžete určit hned čtyři důležité původce klíšťových zoonóz v jednom kroku.

Poradna #11 – Vodní lázně Memmert WTB

Německý výrobce teplotní techniky Memmert přichází s inovativní modelovou řadou vodních lázní WTB. Vodní lázeně jsou k dispozici v šesti modelových velikostech od 7 do 51 litrů.

BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS

Rychlý imunochromatografický test, určený pro stanovení antigenu viru SARS-CoV-2 z výtěru nosu nebo nosohltanu. Test má mimo jiné udělenou výjimku MZČR pro samotestování. Jednoduché, profesionální zpracování s výsledkem testu do 15 minut.

Poradna #10 – Centrifuga LMC-56

Tento týden bych Vás rád informoval o připravované novince. Jedná se o multifunkční laboratorní odstředivku LMC-56 výrobce Biosan.

Poradna #08 – Nová verze testu Drugcheck®

Tento týden bych Vás ráda upozornila na novou verzi oblíbených drogových testů Drugcheck®+ BSX. K dispozici jsou tři varianty testu pro současné stanovení 5, 10 nebo 11 parametrů v moči.

Poradna #06 – Nový DEN-1

Stovky prodaných přístrojů a desítky spokojených zákazníků dělá z McFarland denzitometru DEN-1 jeden z našich nejúspěšnějších přístrojů. Nově je denzitometr DEN-1 vybaven LCD displejem s rozlišením 0,01 McF.

Poradna #05 – NovaLisa® Chlamydia

Pro tento týden bych Vám rád doporučil ELISA soupravy renomovaného německého výrobce NovaTec Immundiagnostica GmbH, určené pro detekcí protilátek proti Chlamydiovým infekcím.

Poradna #04 – Třepačka PSU-2T

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární třepačku mikrotitračních destiček PSU-2T výrobce Biosan.

Poradna #02 – WIELISA® Komplement

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu firmy Svar Life Science, pro kvalitativní a/nebo semi-kvantitativní stanovení klasické cesty aktivace komplementu v lidském séru.

novaprime

Poradna #01 – COVID-19 bez DPH

V rámci podpory boje s pandemií Covid-19, Vám na základě rozhodnutí MFČR, které bylo zveřejněné 16. 12. 2020 ve Finančním zpravodaji 35/2020, můžeme za určitých podmínek prominout DPH u dodávaných zdravotnických prostředků in-vitro, určených pro testování na COVID-19.

Poradna #50 – Kývačka MR-1

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil kompaktní a uživatelsky přívětivou kývačku MR-1 výrobce Biosan.

Navýšení katalogových cen pro rok 2021

Vážení obchodní partneři, velice si vážíme naší vzájemné spolupráce. Dovolte mi touto cestou Vás informovat, že představenstvo společnosti LABOSERV s.r.o. přijalo pro rok 2021 rozhodnutí o navýšení katalogových cen dodávaných produktů a služeb o 3 procenta. Nové ceny produktů jsou platné od 1. 1. 2021.

Poradna #49 – Centrifuga – CD-3124R

Představujeme novou chlazenou vysokorychlostní centrifugu CD-3124R, od německé společnosti Phoenix Instrument, která je vhodná pro zkumavky o objemu od 0,2 ml do 5 ml.

30. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #48 – Amplisens® Toxoplasma gondii-FRT

Tento týden bych Vám ráda doporučila PCR kit Amplisens® Toxoplasma gondii-FRT, pro kvalitativní detekci DNA Toxoplasma gondii za využití real-time hybridizačně-fluorescenční detekce amplifikovaného produktu.

23. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #47 – DRUGCHECK®10 – změna balení

Tento týden bych Vás chtěl upozornit na změnu balení u jednoho z nejprodávanějších rychlých testů z naší nabídky – soupravy DRUGCHECK®10. Místo 20 testů je nově v balení testů 25. Cena za jeden test zůstává zachována.

16. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #46 – BSX Reader®

V listopadu bych vám rád představil naši úplnou novinku, a to novou čtečku BSX READER, od francouzského výrobce rychlých tesů Biosynex. Jedná se o nového, lepšího a kvalitnějšího nástupce oblíbeného Flexireaderu.

9. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #45 – Třepačka MPS-1

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil multifunkční vysokorychlostní třepačku MPS-1 výrobce Biosan.

2. listopadu 2020  •  poradna

Poradna #44 – NovaLisa® Adenovirus

Tento týden bych Vám ráda doporučila ELISA soupravy našeho dlouholetého partnera, německé firmy NovaTec Immundiagnostica GmbH, pro kvalitativní průkaz protilátek IgA, IgM a IgG proti adenoviru v lidském séru.

Poradna #42 – BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS

Nový imunochromatografický test pro profesionální využití, umožňující rychlé stanovení antigenu viru SARS-CoV-2 z výtěru nosohltanu. Jednoduché, profesionální zpracování s výsledkem testu do 20 minut.

Real-time PCR detekce Covid-19

Pro měsíc říjen jsme pro Vás připravili nabídku qPCR detekčního systému pro Covid-19, sestávající se z izolátoru BioMagPure 12 Plus, qPCR detekční soupravy a qPCR cykleru BioQuant-96.

Poradna #39 – MYCOPLASMA test

Rád bych Vám doporučil soupravu BIOSYNEX® MYCOPLASMA TEST. Souprava je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků z lidského urogenitálního traktu.

Poradna #38 – Suché bloky Grant

Firma Grant Instruments vyrábí kromě vodní lázně a oběhové termostatů i vysoce kvalitní termostaty na principu „suchý blok“. Tyto termostaty jsou špičkou ve své kategorii.

Cleaner Recilculator

Poradna #37 – UV-recirkulátor UVR-Mi

Tento týden bych Vám ráda připomněla přístroj na dekontaminaci ovzduší. UV-recirkulátor UVR-Mi Vám díky jedinečné technologii pomůže zvýšit bezpečnost práce s infekčním materiálem.

Poradna #36 – ELISA HEV IgG a IgM

Tento týden bych Vám rád doporučil ELISA soupravy určené pro diagnostiku virových hepatitid od italské firmy Dia.Pro Diagnostic Bioprobes srl, zejména pak pro diagnostiku hepatitidy typu E.

Poradna #35 – Kývačka MR-12

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární a vysoce spolehlivou kývačku MR-12 výrobce Biosan.

ELISA promývačka IW8

Promývačka IW8 je určena k promývání standardních 96 jamkových mikrodestiček s plochým dnem při provádění ELISA analýz.

ELISA reader HiPo MPP-96

ELISA reader HiPo MPP-96 kompaktní zařízení pro odečítání výsledků ELISA analýz v 96 jamkových mikrodestičkách.

Poradna #34 – Imunoblot recomLine® Campylobacter

Tento týden bych Vás rád informoval o skutečnosti, že v naší nabídce opět naleznete imunoblot ke stanovení protilátek IgG a IgA proti Campylobacter jejuni a Campylobacter coli v lidském krevním séru a plazmě.

Poradna #33 – PCR boxy Biosan

PCR boxy Biosan jsou suverénně nejprodávanějšími boxy svého druhu. Oblíbenost si získaly díky své efektivnosti, spolehlivosti a dostupné ceně. Vyrábí se ve třech klasických verzích a jedné verzi s dvojnásobnou šířkou.

Poradna #32 – Vodní lázně Grant

Nově jsme zařadili do naší nabídky laboratorních přístrojů vodní lázně Grant. Z široké nabídky modelů jsem pro Vás vybral řadu univerzálních lázní JB Nova.

Poradna #31 – Konfirmační souprava COVID-19 IgG

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu italské firmy Dia.Pro, umožňující konfirmaci vzorků pozitivních na protilátky IgG proti viru SARS-CoV-2. Test rozlišuje IgG protilátky proti hlavním imunodominantním antigenům – Nukleokapsidovému (N), Spike 1 (S1) a Spike 2 (S2).

27. července 2020  •  poradna

Poradna #30 – AmpliSens® Multiplex STD

Tento týden bych Vás rád upozornil na velmi praktický a léty prověřený PCR kit pro diagnostiku STD patogenů. AmpliSens® Multiplex STD umožňuje během jednoho vyšetření stanovit všechny 4 nejčastěji diagnostikované STD patogeny Chlamydia trachomatis, Ureaplasma, Mycoplasma genitalium a Mycoplasma hominis.

20. července 2020  •  poradna

Poradna #29 – Třepačka CPS-20

Tento týden bych Vás rád upozornil na novou třepačku CPS-20 výrobce Biosan, která je plně kompatibilní s CO2 inkubátorem S-Bt stejnojmenného výrobce.

13. července 2020  •  poradna

Diagnostika TBE a borreliózy

Pro nadcházející letní měsíce jsme pro Vás připravili nabídku diagnostických souprav pro testování Lymské borreliózy (LB) a Klíšťové encefalitidy (TBE).

Poradna #27 – ELISA PR3-ANCA a MPO-ANCA WIESLAB®

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravy firmy Wieslab, respektive Svar Life Science, pro detekci a kvantifikaci IgG protilátek proti proteináze 3 (PR3) a myeloperoxidáze (MPO) v lidském séru.

Poradna #26 – Rychlé testy DRUGCHECK®

Jelikož se nezadržitelně blíží letní měsíce a s nimi i letní prázdniny, rád bych Vám právě v tomto období doporučil snad ještě používanější soupravu na drogový screening DRUGCHECK® 10 od francouzského výrobce rychlých testů Biosynex®.

Poradna #25 – Novinka – Fotometr DEN-600

Na konci loňského roku jsme vás informovali o chystané novince od výrobce Biosan, a to fotometru DEN-600. Nyní vám můžeme s radostí oznámit, že jeho sériová výroba byla v těchto dnech zahájena a je tedy možné jej již objednat.

Poradna #24 – Třepačka PST-60HL

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil temperovanou třepačku mikrotitračních destiček PST-60HL od výrobce Biosan, která je určena k protřepávání a vyhřívání až 2 standardních 96 jamkových destiček.

DNA/RNA cleaner UVR-Mi

Potřebujete desinfikovat nebo vyčistit prostory od zbytků DNA a RNA? Doporučujeme Vám k tomu UV recirkulátor UVR-Mi.

PF 2020

Přejeme Vám vše nejlepší do nadcházejícího roku 2020.