Poradna #17 – Aspirátor FTA-1

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil aspirátor FTA-1 s odsávací lahví výrobce Biosan.

Poradna #09 – Odstředivka LMC-3000

Tento týden bych Vás rád upozornil na moderní stolní odstředivku LMC-3000 výrobce Biosan a její nové funkce, které zpříjemňují práci nejen pracovníkům v laboratořích biomedicínského zaměření.

Poradna #06 – Vysokorychlostní centrifuga Microspin 12

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky doporučil kompaktní vysokorychlostní centrifugu Microspin 12 od výrobce Biosan, která najde využití při extrakcích RNA/DNA či biochemické a chemické analýze, kdy se pracuje s malými objemy vzorků.

Poradna #03 – Micro-Spin FV-2400

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil minicentrifugu/vortex Micro-Spin FV-2400 výrobce Biosan.

Nový ceník LABOSERV 2024

Vážení obchodní partneři, velice si Vážíme naší vzájemné spolupráce a možnosti zabezpečovat pro Vás kvalitní produkty a služby.

Poradna #49 – Centrifugy Phoenix

Tento týden bych Vám rád představil centrifugy na 1,5 a 2ml zkumavky od německého výrobce Phoenix Instrument GmbH, a to konkrétně modely CD-1008, CD-2012 a CD-3024.

Poradna #47 – Aspirátor FTA-2i

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil aspirátor FTA-2i s nastavitelným vakuem výrobce Biosan.

20. listopadu 2023  •  poradna

Roller CTR-6 CO2

Roller CTR-6 roller CO2 je určený pro použití přímo v náročném prostředí CO2 inkubátorů.

Třepačka CPS-20 CO2

Další z rodiny přístrojů určených pro použití v náročném prostředí CO2 inkubátorů - orbitální třepačka CPS-20.

Poradna #39 – ELISA HCV Ab

Pro tento týden jsem si pro Vás připravil informace o ELISA testu HCV Ab pro stanovení virové hepatitidy typu C od firmy Dia.Pro Diagnostic BioProbes.

ELISA Pankreatická Elastáza

Tento měsíc bychom Vás rádi upozornili na změnu výrobce a designu balení ELISA soupravy Pankreatická Elastáza (RB-G09038) a příslušných komponent.

Poradna #28 – Autokláv Purister 100

Purister 100 je autokláv s horním plněním určený pro sterilizaci laboratorních pomůcek a spotřebního materiálu vystavením nasycené páře za vysokého tlaku a teploty 121 °C.

10. července 2023  •  poradna

Poradna #16 – Centrifuga LMC-56

O multifunkční laboratorní odstředivce LMC-56 výrobce Biosan jsme Vás již informovali. Nyní je tato stolní centrifuga i s volitelnými rotory dostupná k objednání.

Poradna #15 – Smart dilutor W

Tento týden bych Vám představila Smart Dilutor W, který nachází uplatnění především v potravinářské mikrobiologii.

Poradna #11 – Biosynex IMMUNOQUICK® NoRotAdeno

Je rychlý imunochromatografický test pro kvalitativní detekci antigenu Norovirů, Rotavirů a Adenovirů ve stolici. Tento test najde uplatnění především v mikrobiologických laboratořích.

ELISA reader HiPo MPP-96

ELISA reader HiPo MPP-96 kompaktní zařízení pro odečítání výsledků ELISA analýz v 96 jamkových mikrodestičkách.

ELISA promývačka IW8

Promývačka IW8 je určena k promývání standardních 96 jamkových mikrodestiček s plochým dnem při provádění ELISA analýz.

Poradna #03 – POC test – Tsmart® INR

Tento týžden by som Vám chcela doporučiť rýchly test Tsmart®, ktorý je spolu s vyhodnocovacím zariadením LabPad® Evolution určený pre stanovenie výsledku INR (International Normalized Ratio) a PT (Protrombínový čas) z kapilárnej krvi.

Poradna #52 – PF2023

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví po celý rok 2023.

22. prosince 2022  •  poradna

Poradna #51 – ReaScan®+ LYME IgM/IgG Combo

Tento týžden by som Vám chcela doporučiť nový rýchly test od fínskej spoločnosti Reagena, ktorý je určený pre kvalitatívnu detekciu Borrelia burgdorferi špecifických protilátok IgM a IgG v sére a v likvore.

19. prosince 2022  •  poradna

Poradna #50 – Biosynex CHLAMYTOP®

CHLAMYTOP® je rychlý imunochromatografický test sloužící ke kvalitativní detekci Chlamydia trachomatis z cervikálního výtěru u žen a z uretrálního výtěru nebo vzorků moči u mužů.

12. prosince 2022  •  poradna

AMPLIQUICK® PCR

Nové q-PCR soupravy nevyžadující prvotní izolaci NK ze vzorku, čímž zrychlují a zjednodušují Vaši práci v laboratoři.

Poradna #43 – Mikrocentrifuga CD-3024R

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky laboratorních přístrojů vybral chlazenou vysokorychlostní mikrocentrifugu CD-3024R výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Poradna #38 – PremaQuick BSX®

PremaQuick BSX® - rychlý imunochromatografický test určený k posouzení rizika předčasného porodu u žen již od 22. týdne těhotenství.

Poradna #37 – Centrifuga CH-1424

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky laboratorních přístrojů vybral hematokritovou odstředivku CH-1424 výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Poradna #33 – Biosynex® S. pneumoniae

Tento týden jsem pro Vás z naší nabídky vybrala rychlý test BIOSYNEX® S. pneumoniae pro detekci pouzdrových polysacharidů (CWPS) Streptococcus pneumonie v moči a mozkomíšním moku.

Poradna #32 – BIOSYNEX® MONO BSS

Ráda bych Vám představila novinku tohoto týdne – rychlý test na infekční mononukleózu. Tento oblíbený produkt zajistí výsledek do pár minut a k jeho realizaci Vám postačí kapka krve, plazmy či séra.

Poradna #27 – Fotometr DEN-600

Nový fotometr DEN-600 je kompaktní, přenosný fotometr, který najde uplatnění ve všech vědeckých laboratořích i v laboratořích rutinní diagnostiky.

4. července 2022  •  poradna

Poradna #19 – Termostat Bio TDB-100

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil kompaktní a snadno použitelný suchý blokový termostat Bio TDB-100 výrobce Biosan.

IMMUNOQUICK® NoRoAdeno

IMMUNOQUICK® NoRoAdeno je rychlý imunochromatografický test, který je určen pro kvalitativní detekci antigenu Noroviru, Rotaviru a Adenoviru ze vzorků lidské stolice.

Poradna #17 – AMNIOQUICK® DUO+

Dovolte mi připomenout Vám z naší nabídky jeden z rychlých testů týkajících se ženského zdraví. Jedná se o test AMNIOQUICK® DUO+ z produkce francouzské společnosti BioSynex.

Poradna #16 – PREMAQUICK® BSX

PREMAQUICK® je rychlý imunochromatografický test z produkce francouzské společnosti Biosynex®, používaný v péči o ženské zdraví.

Poradna #14 – Labaqua Bio

Tento týden bych Vám ráda představila přístroj Labaqua Bio od firmy Biosan, který je určený na rychlou přípravu kvalitní čisté vody.

Poradna #13 – Roller RS-TR 10

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil válečkové míchadlo RS-TR 10 výrobce Phoenix Instrument GmbH.

BioMagPure 12

Tento měsíc bychom Vám rádi nabídli izolátor nukleových kyselin s 15% slevou z katalogové ceny.

Poradna #08 – Suchý blok HB-100

Rád bych Vás tento týden informoval o dalším produktu z naší nabídky, suchém topném bloku HB-100 od výrobce Phoenix Instrument GmbH.

Nový prodejní ceník platný od 1. 2. 2022

Vážení obchodní partneři, velice si vážíme naší vzájemné spolupráce. Dovolte mi touto cestou Vás informovat o novém prodejním ceníku LABOSERV 2022, platném od 1. 2. 2022.

Poradna #52 – PF 2022

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a pevné zdraví po celý rok 2022.

23. prosince 2021  •  poradna

Poradna #49 – UV-recirkulátor UVR-Mi

Tento týden bych Vám rád představil přístroj na dekontaminaci ovzduší UV-recirkulátor UVR-Mi od firmy Biosan. Díky jedinečné technologii můžete zvýšit bezpečnost při práci s infekčním materiálem a nemusíte nijak omezovat chod laboratoře.

BIOSYNEX® MYCOPLASMA TEST

Souprava BIOSYNEX® MYCOPLASMATEST je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků odebraných z lidského urogenitálního traktu. Zároveň umožňuje testovaní citlivosti patogenu až na 11 antibiotik.

Poradna #40 – LabPad® Evolution

Tento týden, jem mezi novinkami z naší nabídky vybral Poin-of-Care (PoC) zařízení LabPad® Evolution, díky kterému můžete rychle a přesně stanovit hladinu IgG nebo IgM protilátek vůči SARS-CoV-2 viru.

Poradna #36 – AMPLIQUICK® SARS-CoV-2

Tento týden Vám představuji novinku z nabídky společnosti Biosynex - amplifikační soupravu AMPLIQUICK® SARS-CoV-2, umožňující rychlé real-time PCR stanovení viru bez nutnosti použití prvotní izolace RNA ze vzorku.

Poradna #35 – Vortex MSV-3500

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární multifunkční vortex MSV-3500 výrobce Biosan.

Poradna #34 – MYCOPLASMA test

Ráda bych Vám doporučila MYCOPLASMA TEST od francouzského výrobce BIOSYNEX®. Souprava je určena ke kultivaci, identifikaci a kvantifikaci Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum ze vzorků u lidského urogenitálního traktu a zároveň slouží ke stanovení citlivosti mikroorganismů na antibiotika.

ELISA ACE2-RBD

Na měsíc srpen, jsme pro Vás připravili speciální, prodejní akci na soupravu ELISA ACE2-RBD neutralizační test.

Poradna #30 – CHLAMYCHECK® Optima

Tento týden bych Vám chtěl doporučit nejprodávanější blot z naší nabídky - CHLAMYCHECK® Optima od francouzského výrobce BIOSYNEX S.A.

26. července 2021  •  poradna

PCR boxy Biosan

Zvažujete nákup PCR boxu a je pro Vás rozhodující každý centimetr pracovní plochy? Máme řešení!

Poradna #25 – Osmikanálový bioreaktor RTS-8

RTS-8 a RTS-8 Plus jsou osobní bioreaktory umožňující za nízkých nákladů simulace kultivací buněčných suspenzí a automatické sledování růstových křivek v reálném čase. Nacházejí široké využití ve výzkumných i průmyslových laboratořích.

Poradna #24 – Real-time BioQuant-96

Nedílnou součástí pro funkčnost PCR diagnostického soupravy je kvalitní přístroj pro kvantitativní fluorescenční detekci v reálném čase.

Poradna #22 – ELISA souprava HCV

Tento týden bych Vám z našeho sortimentu rád doporučil ELISA soupravu HCV Ab od italského výrobce DIA.PRO, Diagnostic Bioprobes s.r.l.

PCR diagnostika STD

V červnu Vám chceme představit naši nabídku qPCR souprav pro diagnostiku sexuálně přenosných infekčních onemocnění (STD).

Poradna #21 – RTS-1C – osobní bioreaktor

RTS-1C je osobní bioreaktor, tedy zařízení pro mikrobiální kultivaci s automatickým sledováním růstové křivky v reálném čase. Nachází široké využití v laboratořích výzkumu i průmyslu.

Poradna #19 – Multiplex q PCR kit pro detekci SARS CoV-2

Jednou z možných cest na podporu boje proti pandemii COVID-19 je úspěšná a rychlá detekce původce onemocnění, kterým je virus SARS CoV-2. Proto Vám chci doporučit sensitivní, kvantitativní, diagnostickou soupravu abTESTM COVID-19 qPCR I Kit.

Poradna #16 – CO₂ inkubátor – S-Bt Smart BioTherm

Tentokrát bych Vám chtěl představit CO₂ inkubátor od výrobce Biosan – S-Bt Smart BioTherm, který v sobě ukrývá nejednu technologickou novinku, která zpříjemňuje a především zkvalitňuje práci s CO₂ inkubátory.

Poradna #15 – Čističky vzduchu DEZISAFE

Profesionální filtrační zařízení s UV-C sterilizací a vysoce účinnou HEPA filtrací pro dokonalé čištění vzduchu a dekontaminaci vnitřních prostor, ve kterých se shromažďuje více lidí.

Poradna #13 – Dekontaminační roztok – PDS-250

Vysoce efektivní dekontaminační roztok PDS-250 je určený především pro pracoviště vyšetřující COVID-19 pro dekontaminaci PCR boxů, laminárních boxů, izolátorů NK, drobných laboratorních přístrojů, pipet či okolního pracovního prostředí.

Poradna #12 – Multiplex – klíšťové zoonózy – PCR kit

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu AmpliSens® TBEV, B.burgdorferi sl, A.phagocytophilum, E.chaffeensis / E.muris-FRT PCR kit. Díky této unikátní soupravě můžete určit hned čtyři důležité původce klíšťových zoonóz v jednom kroku.

Poradna #11 – Vodní lázně Memmert WTB

Německý výrobce teplotní techniky Memmert přichází s inovativní modelovou řadou vodních lázní WTB. Vodní lázeně jsou k dispozici v šesti modelových velikostech od 7 do 51 litrů.

BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS

Rychlý imunochromatografický test, určený pro stanovení antigenu viru SARS-CoV-2 z výtěru nosu nebo nosohltanu. Test má mimo jiné udělenou výjimku MZČR pro samotestování. Jednoduché, profesionální zpracování s výsledkem testu do 15 minut.

Poradna #10 – Centrifuga LMC-56

Tento týden bych Vás rád informoval o připravované novince. Jedná se o multifunkční laboratorní odstředivku LMC-56 výrobce Biosan.

Poradna #08 – Nová verze testu Drugcheck®

Tento týden bych Vás ráda upozornila na novou verzi oblíbených drogových testů Drugcheck®+ BSX. K dispozici jsou tři varianty testu pro současné stanovení 5, 10 nebo 11 parametrů v moči.

Poradna #06 – Nový DEN-1

Stovky prodaných přístrojů a desítky spokojených zákazníků dělá z McFarland denzitometru DEN-1 jeden z našich nejúspěšnějších přístrojů. Nově je denzitometr DEN-1 vybaven LCD displejem s rozlišením 0,01 McF.

Poradna #05 – NovaLisa® Chlamydia

Pro tento týden bych Vám rád doporučil ELISA soupravy renomovaného německého výrobce NovaTec Immundiagnostica GmbH, určené pro detekcí protilátek proti Chlamydiovým infekcím.

Poradna #04 – Třepačka PSU-2T

Tento týden bych Vám rád z naší nabídky laboratorních přístrojů doporučil populární třepačku mikrotitračních destiček PSU-2T výrobce Biosan.

Poradna #02 – WIELISA® Komplement

Tento týden bych Vám ráda doporučila soupravu firmy Svar Life Science, pro kvalitativní a/nebo semi-kvantitativní stanovení klasické cesty aktivace komplementu v lidském séru.