Respiračně syncytiální virus (RSV) je obalený RNA virus, který způsobuje onemocnění respiračního traktu s různými projevy. U dětí zapříčiňuje vážnou bronchiolitidu, zatímco u dospělých se projevuje jen jako lehká infekce horních cest dýchacích. Pokud ovšem infekce sestoupí do dolních cest dýchacích, je možný vznik edému a alveolární kolaps. Vážné komplikace mohou často nastat u rizikových skupin, jako jsou nedonošení novorozenci, kojenci, senioři nebo pacienti s chronickým onemocněním respiračního traktu.

Adenoviry jsou dvouvláknové DNA viry o délce přibližně 70-90 nm, které postrádají obal. V současné době je známo více než 80 adenovirů. Způsobují onemocnění očí, hltanu, dýchacích cest a zažívacího traktu. Adenovirové infekce jsou časté a časté. Většina infekcí se objevuje v dětství. Přecházejí latentně, takže virus může být i po dvou letech detekován v mandlích. Vylučuje se slinami a stolicí. Bránou k tělu jsou ústa, nosový hltan a spojivka oka. Většina infekcí přejde bez příznaků. Kolem 5% všech kašlů a kýchání dětí je způsobeno adenoviry.

Velikou výhodou souprav NovaLisa® je jejich vysoká citlivost a příznivá cena. Práci v laboratoři velmi usnadní jednotná metodika zpracování všech souprav, lomitelnost stripů a barevně kódované reagencie. Soupravy NovaLisa® lze jednoduše použít i na automatických analyzátorech.

Informace pro objednání:

  • Ref: ADVA0010   NovaLisa® Adenovirus – IgA
  • Ref: ADVG0010   NovaLisa® Adenovirus – IgG
  • Ref: ADVM0010   NovaLisa® Adenovirus – IgM
  • Ref: RSVA0380   NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgA
  • Ref: RSVG0380   NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgG
  • Ref: RSVM0380   NovaLisa® Respiratory syncytial virus – IgM

Všechny tyto soupravy si můžete objednat se stálou 3% slevou v naší internetové prodejně  LShop.cz.

Brno – 2023-03-27